Realizacje

Muzyka, foto, kultura – wirtualne archiwa

 

Muzyka.tvp.pl

Serwis Muzyka.tvp.pl to specjalny serwis udostepniający archiwum wideo polskiej sceny, bazujący na bogatych zasobach programowych TVP, a także współczesne materiały. Użytkownicy znależć tam mogli cztery tysiące materiałów z muzyką z lat 70., 80., 90.  i najnowszą. – serwis jest już nie dostępny.

Serwis zawierał podział według gatunków, kategorii oraz dekad. Wśród ośmiu dostępnych gatunków można było znaleźć te najpopularniejsze, jak rock, pop czy hip hop oraz takie, które są trudno dostępne, jak np. muzyka poważna, czy piosenka aktorska.

Serwis Muzyka.tvp.pl był przygotowany w technologii RWD (ang. Responsive Web Design).

 Foto.tvp.pl

Serwis Foto.tvp.pl – już nie dostępny- zawierał archiwa fotograficzne by każdy mógł odkryć historię telewizji i ludzi którzy ją tworzyli czy nadal tworzą. Serwis zawierał między innymi zdjęcia z wydarzeń takich jak Telekamery, Wiktory, rozdanie Złotych Lwów oraz Orłów, ale także unikalne zdjęcia z początków działalności Telewizji Polskiej (lata 50. XX wieku), czy seriali a także zdjęcia z produkcji programów. Wszystkie materiały znajdujące się na foto.tvp.pl chronione były prawami autorskimi.

Kultura

serwis kmp.tvp.pl, który to miał za zadanie zbierać/integrować kontent od użytkowników, pełnić funkcję patronackie a także być nowoczesną mapa kultury w mediach elektronicznych. Siłą marki TVP Kultura i TVP.pl miała być dla użytkowników wskazówką że na tej stronie znajdą się materiały godne polecenia.

Skonstruowany na podobnej zasadzie, co jeden z najszybciej rozwijających się serwisów Pinterest.com, portal Kulturalna Mapa Polski służył polskim instytucjom kultury, artystom, organizatorom, stowarzyszeniom i odbiorcom. W przejrzysty i estetyczny sposób informować o wydarzeniach kulturalnych przy pomocy promocyjnych zdjęć, grafik czy filmów, które każdy użytkownik mógł zamieścić na swoim profilu oraz zaznaczyć na mapie Polski. Serwis dostępny był w wersjach na wszystkie urządzenia, w tym mobilne.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *