Wideo

“Ja, Godard” (“Redoutable”) trafił na ekrany polskich kin 2 lutego br. Premiera odbyła się 25 stycznia wieczorem, w ramach „Nocy Idei”.

“Polskim dystrybutorem jego najnowszego filmu jest Film Point Group sp. z o.o., spółka z grupy PMPG Polskie Media, która sprowadziła do Polski m.in. takie filmów jak „Wielkie piękno”, „Borgman” i „Zimowy sen”.

Tym razem Film Point Group wprowadza do polskich kin film pt. „Ja, Godard”. To szczególna produkcja. Przybliża widzom postać jednego z najwybitniejszych reżyserów francuskich, Jean-Luca Godarda, twórcy słynnej Nowej Fali. Ale to nie jest tylko film biograficzny. To także pasjonujący zapis dni, które wstrząsnęły Europą, wiosny 1968 roku. „Ja,  Godard”  to również opowieść o konflikcie miłości i twórczości, o tym, jak kryzys wartości wstrząsa losem artysty, zmieniając go na zawsze.

 

„Reżyser podejmuje wyzwanie pokazania upadku ikony Nowej Fali – z imponującym rezultatem”, „najbardziej ambitne dzieło reżysera do tej pory”, „połączenie przezabawnego, kpiarskiego humoru z komedią romantyczną”, „Michel Haznavicius zrobił film niezwykle pomysłowy, równie ostry, jak i zwariowany” – to tylko fragmenty niektórych recenzji towarzyszących nowemu filmowi Haznaviciusa.”

Źródło: na http://www.media.pmpg.pl/pr/382258/michel-haznavicius-w-warszawie-promuje-swoj-nowy-film-o-godardzie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *