Różne

SMS czy Marketing automation?

Pytanie niby proste ale odpowiedz jak zawsze…to zależy:)

Często zastanawiamy się, jak długo reklama/komunikacja marketingowa drogą sms będzie wykorzystywana? Zapewne tak długo jak będzie skuteczna. Niby słusznie, bo sms zapewnia szeroką grupę dotarcia. Ale…no właśnie,  zawsze jest jakieś ale.  Czy nie ma bardziej skutecznych form marketingowych?

Nie chcemy negować pewnych rozwiązań tylko pokazać realne szanse i zagrożenia, jeśli takie są…:)

Problem z reklamą oferowaną drogą sms, coraz częściej pojawia się w dyskusjach. Ludzi to drażni, uważają że to ogranicza ich poczucie prywatności. Co zostało potwierdzone w badaniach IAB (patrz:  artykuł prywatność w sieci).

Dlatego też dobrą odpowiedzią na problem będzie coraz częstsze stosowanie marketing automation wykorzystującego beacony.

Business Insider w swoich badaniach określił że w 2014 roku tylko 3% firm śledziło zachowanie swoich klientów offline, ale w przeciągu najbliższych 5 lat zadeklarowało takie działania już 72% z nich. Beacony stają się częścią naszej codzienności a fakt, że coraz więciej powierzchni retail jest obiconowana daje ogromny potencjał do aktywnego, spersonalizowanego komunikacji z klientem. 

Wykorzystanie tego rozwiązania ograniczyć może irytacje klientów a na pewno bardziej efektywnie i z lepszym dopasowaniem czasowym i kontekstowym komunikaty będą pojawiać się na smartphonach klientów. Jednocześnie wykorzystując aplikacje można skuteczniej wchodzi w interakcję z klientem i poprzez atrakcyjne przekazy lepiej konwertować leady.

Co można zaoferować klientom wykorzystując beacony? Różnorodne notyfikacje w tym przywitanie, informację o rabatach, reklamę tekstową i video, nawigację po sklepie, ocenę/badanie satysfakcji i wiele innych  w zależności od potrzeb marki czy produktu.

  • Reklama tak – ale wtedy gdy klient jej potrzebuje
  • Personalizacja – jak najczęściej
  • Wykorzystywanie nowych technologii w marketingu – zawsze, byle by służyło klientowi 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *